PTAČÍ CHŘIPKA

David Šubík - Antiptačí komando zabilo i dvacetiletého papouška
06/22/2007

Prý u nás opět udeřila ptačí chřipka, v Tisové na Orlickoústecku. Ve velkochovu krůt uhynulo v těchto šíleně dusných dnech postupně asi 1800 z šesti tisíc chovaných krůt, ale nakonec to však nebylo vedrem a verdikt zní: H5N1! Tedy údajný virus ptačí chřipky, který se tak měl poprvé v naší novodobé historii odvážit až do civilizovaného ptačího obydlí. Dosud totiž napadal pouze potulné - "homeless" labutě. Nyní se však střecha nad hlavou a výdobytky civilizace nevyplatily ani ostatním krůtám z velkochovu, ani všem ostatním opeřencům v širokém okolí. Co mělo peří a bylo v kontaktu s člověkem, to potkala nekompromisně smrtící injekce a to včetně onoho nebohého papouška, který si, chován od malička v domácnosti, nejspíš o lidech musel myslet, že to jsou nějací divní ptáci, kteří nejen že nelétají, ale ani nemají křídla.

Když se majitelé vyvražďovaných domestikovaných opeřenců ptali, proč se stejně nepostupuje i s volně žijícími ptáky, například labutěmi na místním rybníce, dostalo se jim brilantní odpovědi, že kdyby tito ptáci viděli, že budou taky zabiti, tak by mohli odletět někam jinam. Logicky.

Tento scénář, jak vystřihnutý z Hollywoodského sci-fi thrilleru má i své pokračování: za ukrutný omyl s papouškem se přijíždí omluvit sám ministr zemědělství i s novým mladým papouškem jako náhražkou za zabitého domácího miláčka a na scéně je taky zázračný lék proti zabijákovi H5N1, za normálních okolností lékárenský "ležák", TAMIFLU. Ten teď musí užívat ti, kteří se dostali do kontaktu s krůtama ve velkochovu a tak jim údajně už vůbec nic nehrozí.

Tím ale končí sci-fi a zůstává realita. Již před rokem jsem kontaktoval jak Ministerstvo zemědělství tak zdravotnictví, že z analýz veškerých dostupných vědeckých materiálů jasně vyplývá, že kromě nevalidizovaných testů nic nenasvědčuje tomu, že by virus ptačí chřipky exsistoval. Na jednání komise pro ptačí chřipku, na které jsem byl pozván, s tím ministerští odborníci nesouhlasili a tak jsme se domluvili, že mi budou zaslány vědecké studie, které prezentují přímý důkaz existence viru H5N1. Byly mi zaslány materiály, které renomovaný německý virolog Stefan Lanka posoudil a v posudku, který jsem poté přeposlal na ministerstvo, uvedl, že žádná z publikací neuvádí nic o izolaci a specifikaci tohoto viru. Na to už Ministersvo zdravotnictví reagovalo pouze tím, že pokud nestačily zaslané materiály, ať se tedy obrátím na úřady Evropské unie.

Aniž by naše úřady měly jasný důkaz o samotné existenci tohoto viru, podnikají se akce s nasazením armády typu "Tisová". Lidi to postihuje jak nepřímo, když přicházejí o svou drůbež a okrasné ptactvo, ale i přímo, protože lék Tamiflu již útočí na ně samotné. Jak vysvětluje Lanka: "Teoreticky má Tamiflu napadat neuraminidázu - hypotetický enzym virů H5N1 - proto, aby zamezil jeho množení, ale protože se zde o žádný virus nejedná, aktivní složky Tamiflu napadají skutečný tělní enzym (dříve nazývaný sialidáza), který je zásadně důležitý jak pro lidské tak živočišné buňky. Pokud tedy někdo užívá 150 mg Tamiflu denně po dobu jednoho týdne, pak se u normální dospělé osoby dostaví těžké příznaky nedostatku kyslíku v krvi, selhání metabolismu, zřetelně viditelný rozpad krevních buněk a poté kolabs nervových a jaterních funkcí. U dětí a nemocných tento proces probíhá rychleji."